Bilgi & KAYIT

Anaokulu


PARLAK BİR GELECEK İÇİN POZİTİF BİR BAŞLANGIÇ

Anaokulunda çocuklarımıza güvenli ve yeterlilik içsel duygusuyla başarabileceklerine inanç oluşturmaya gayret ederiz. NASUHBEY KOLEJİ Anaokulu 4 ve 5 yaş grubu içindir. Her iki yaş da ayrı ders içerikleri ile kendi yaş gruplarında eğitim alır. İki grubun ders saatleri ve derslikleri farklıdır.

4 Yaş grubu Eğitimi:
1. Kendini ifade edebilme yeteneğini geliştirmek (Bu eğitim dinleme-konuşma-yorumlama-felsefe çalışmaları ile sağlanır).
2. Zihinsel becerileri arttırmak (Bu eğitim ortak oyunlar-satranç-resim-masal-hikaye terapisi dersleri ile sağlanır).
3. Analitik düşünme yeteneğini kazanmak (Bu eğitim robotik kodlama çalışması ile sağlanır.)
4. Ekip ruhu kazanmak (Bu eğitim takım oyunları ve drama ile sağlanır).
5. Müzik becerileri kazanmak (Enstrüman kullanımı-birlikte şarkı söyleme-notaları tanıma ile gerçekleştirilir).
6. Sakin düşünme becerisi ve kendi zihnini tanıma (Bu eğitim Yoga dersleri ile sağlanır).
7. Beden gelişimi ve enerjisini doğru kullana (Temel jimnastik dersleri ile sağlanır).
8. Ekip ruhu ve yaşamsal keyifler (Birlikte yemek ve pasta yapımı ile gerçekleştirilir).
9. Adab-ı muaşeret dersleri (Toplumsal davranış bilimine başlangıç oluşturmak, saygı ve özgürlük kavramlarının temellerini atmak, haklarımızı öğrenmek amaçlanmaktadır).

Hayatın her aşamasında donanımlı olmayı sağlayan bu ders içerikleri dışında 4. Sınıftan başlayarak kulaklıkla dinleyerek ve tekrar ederek konuşma düzeyinde İngilizce öğrenimini amaçladığımız Yabancı dil dersleri vardır. Yabancı dil dersi NASUHBEY KOLEJİ Anaokulunda her gün 2 saat, dil laboratuvarında uygulamalı olarak gerçekleştirilir.

4 yaş grubu öğrencileri aile ile birlikte yapılan planlama çerçevesinde isterlerse sadece belli derslere de katılım sağlayabilirler.

5 Yaş grubu Eğitimi:
Okul öncesi olarak tanımladığımız bu yaş grubundaki öğrenciler ilkokul temel eğitimine hazırlık için ders içeriğinde yoğunlaşma esasına göre eğitim görürler.
Bu yaş grubunda 3 ana eğitim kolu vardır. Haftanın belli günleri belli derslere yoğunlaşma amacı çerçevesinde eğitim gören 5 yaş grubu öğrencileri her gün sadece belli bir dersin eğitimini alırlar. Hafta boyunca 1 gün İngilizce, 1 gün Türkçe, 2 gün ise matematik dersine yoğunlaşmaya ayrılmıştır. Sanat ve spor etkinliklerinin aralara dağıtıldığı hafta boyunca öğrenciler zihinsel rahatlama sağlayıp her gün tek bir derse yoğunlaşacaktır.

5 yaş grubunda İngilizce eğitiminde kelime düzeyinden cümle düzeyine geçiş amaçlanır. İngilizce dinlenen metni sözlü olarak aktarabilme, anladığını yorumlayabilme ve karşılıklı konuşmalar sağlanmaktadır. Ders içerikleri bu doğrultuda hazırlanmıştır ve dersler günde 2 saat, dil laboratuvarında uygulamalı olarak gerçekleştirilir.

5 yaş grubunda Türkçe eğitiminde ise öğrencilerimizin düzgün konuşma, uzun metin ile anlatılanı 10 dakikadan fazla dinleyebilme, dinlediğini anlayabilme ve yorumlayabilme becerileri kazanması sağlamak amaçlanır. Öğrencilerimizin hikayeler kurgulamaları, kurguladıkları hikayeleri aktarabilmeleri ve birbirilerinin hikayeleri üzerine konuşabilmeleri öğretilir.

5 yaş grubunda Matematik eğitiminde rakamları tanıma, onları sevme, rakamlar ile yaşayan hayatın içinde bağ kurma becerileri geliştirilmek amaçlanır.
Bu üç bilimsel temel dersin yanında, resim, heykel, müzik ve felsefe dersleri ile kişisel gelişim desteklenir.

5 yaş okul öncesi grubumuzda yarım gün veya ara katılım yoktur. Tam bir okul disiplini ve saatleri uygulanır.