Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Nasuhbey Eğitimcileri

42 yıldır eğitimin her aşamasında bulunan İlknur Nasuhbeyoğlu önderliğinde NASUHBEY KOLEJİ çatısı altında toplanmış eğitim gönüllüleriyiz.

Eğitimi sözde değil özde gerçekleştirmek için var olduk. Şimdilik anaokulu-ilkokul-ortaokul olarak varız. Nicelikte az nitelikte çok bir eğitim kurumuyuz..

KURUCUMUZUN MESAJI

Merhaba


Ben İlknur Nasuhbeyoğlu.
2000 senesinden bu yana ideallerim arasında, öğrenci sayısı az, ama mutluluk ve başarı katsayısı yüksek bir okul açmak vardı.
Nihayet amacıma uygun; sanat ve spor ile zihinsel ve teknolojik gelişimi bir arada sağlayacak fiziksel şartlar oluştu.
Okulumuz anaokulundan başlamalı idi.
Çünkü; akademik eğitimin temeli 4 -14 yaştır.
Tüm hayatımız, kimliğimiz, kişiliğimiz, kapasite gelişimimiz, ilgi alanlarının gelişimi, bireysel donanımımızın altyapısı bu dönem üstüne kurulur.
Bize göre her öğrenci  farklıdır; her öğrenci kendine özeldir.

Bize göre eğitim, öğretmenin ne anlattığı değil, öğrencinin ne anladığıdır. Her öğrencinin yetenekleri, kapasitesi ve ilgi alanları farklıdır. Herkesinki kendine hastır. Öyleyse eğitim; kesin sınırları olan, herkese aynı dozda verilen bir öğreti değildir. Olmamalıdır da.

Kişiye göre şekil alan bir yol olmalıdır.

İşte biz; öğrencilerimizin kendine has bu eğitim yolunda, onlara önce ışık, sonra da hız olmak için var olduk.

Biz inanıyoruz ki ‘coşku zekadan önemlidir.’

Okulumuzun çatısı altında tek yürek ve tek akıl ve tek aile olacağız.

Kendimize ait olan  bu eğitim yolunda, Nasuhbey Koleji olarak başaracağımıza inancımız tam.  Çünkü eğitim hayatımızda bu zamana kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Ayrıca Okulumuzda donanımlı ve deneyimli olmanın yanında, başarmanın sevgi yolundan geçtiğini bilen bir eğitim, sanat ve spor kadrosu var.

İçeriğini yaşadığımız çağın öğrenci ihtiyaçlarına ve öğrenci bireylerimizin yaşamsal ideallerine  göre belirlediğimiz bir eğitim programımız var.

Artık bundan sonrasında birlikte başarmak için ihtiyacımız olan; sizin bize inancınız ve sınırsız sevginizle bizi desteklemenizdir.

Ben inanıyorum ki birlikte başaracağız.
Sevgilerimle.

İLKNUR NASUHBEYOĞLU

 

Nasuhbey Eğitim Bültenine Abone Ol


Aylık yayınladığımız eğitim ve haber bültenimizin size ulaşması için e posta adresinizi bizimle paylaşın.


İletişim