Veli Görüşlerimiz

NASUHBEY KOLEJİ 2020 yılında eğitime başlıyor.

Ancak okulumuzun kurucusu İlknur Nasuhbeyoğlu 1978 yılından bu yana eğitim sektöründe tanınan bir isim. Bir eğitim duayene olan İlknur Nasuhbeyoğlu, bugüne değin yüzlerce öğrenci yetiştirdi.

İşte İşte velilerimizin “İlknur Hoca” ile ilgili anlattıkları:

  • Tuğçe Efe Ertan
    2015 yılında, o zamanki adı TEOG olan lise giriş sınavına hazırlanan kızımıza destek amaçlı kurs arayışına giriştik. Birebir ders mi, grup çalışması mı daha faydalı olur düşüncesiyle araştırken hedefimiz, kızımızın kendisini bir yarışın içerisinde hissetmeden, hak ettiği geleceğindeki yerini almasında öncülük yapmaktı. Ortamın samimi ama düzen ve disiplinden uzak olmaması gerekiyordu. Zaten stres altında olan çocuklarımızı bir yandan sınava hazırlayıp bir yandan da onlara arkadaşça yaklaşabilen, bunaltmadan, sıkılmadan öğrenmeyi sağlayabilen yani nabza göre şerbet vermeyi becerebilen bir kadro olması lazımdı. Bir yandan da çocuklarından daha stresli olan anne ve babaları da anlayan, yeri gelip sakinleştirecek yeri gelip yönlendirecek bir kadro olmalıydı. Bu arayışımızın tam da orta yerinde karşımıza İlknur Nasuhbeyoğlu çıktı. Yaptığımız ilk sohbetler sonrası eğitiminden geçen öğrencilerin ileri hayatlarında bile nerelerde yer alacağı tespitlerinin doğruluğunu görmek güvenimizi kazandırdı. Kadrosunu kendi doğruları ve amaçları doğrultusunda ticari amaç güderek değil eğitime değer vererek kurmuş bir maestro vardı karşımızda. Gün geldi panik yapan veliler olarak karşına çıktık, o bize “bu çocukların hepsi birer elmas parçası ve ben nasıl işleyeceğimi biliyorum, merak etmeyin” dedi ve haklı çıktı. Gün geldi, kızımızı ders sonrası almaya gittiğimizde anlamadığı noktayı bir köşede ya sanki arkadaşmışçasına kendi öğretmeniyle; ya da sanki kendi çocuğuna anlatıyormuşçasına sevgi dolu İlknur öğretmeniyle bulduk. Ev ortamı gibi sıcak ve samimi bir ortam, bıkmadan, usanmadan, ders bitti diye sırtını dönmeden sabırla uğraşan bir kadro, o kadronun başında da anaç, öğrencisini “cennet kokulum” diye seven ve bir yandan da tatlı sert İlknur hocamızı gördük. Eğitim verdiği süreçte kızımızı o kadar iyi irdelemiş ki, sohbetlerimizde bize ”boş verin orayı, burayı” dediği, kızımıza da “kızım senin yerin belli, ne orası ne ötekisi, sen İstanbul Erkek Lisesi’ ne girersin” dediği dün gibi aklımızda ve kızımızın hem okulunu “Okul Birincisi” olarak bitirmesini görmek hem de yüksek bir başarıyla İstanbul Erkek lisesi’ ni kazandığını görmek İlknur Nasuhbeyoğlu’ nun hedefini belirleyip, eksikleri tamamlayıcı ve de iyi bir kadro kurduğunun ispatı olmuştur. Kızımızın o yoğun tempoda  bile okuldan eve gider gibi  koşarak gittiği yer oldu “ Hedef Başarı Eğitim Kurumu’’. İlknur hanımla bugüne kadar iletişimimiz devam etti. İnancım odur ki onu çocuklarına kuvvetle bağlayan  sevgi bağı oldukça da devam edecek...
    Tuğçe Efe Ertan
  • Hande Gür Öztürk
    Sizinle tanışmamız geçen yıl oldu. İyi ki de oldu. Kızımın geleceğini olumlu yönde değiştirmesi için hayatına adeta sihirli bir dokunuş yaptınız...Tanıştığımızda LGS sınavına hazırlık için bayağı geç kalmıştık. Kızımın eksikleri çoktu ve ilk sınavda başarısı çok düşüktü. Yılların verdiği tecrübe ile işe koyuldunuz. Eğitimde kararlı, tutarlı olduğunuz çok belli idi. Doğru adreste olduğumuzu o an anlamıştım. Öğrencinin bireysel farklılıklarının önemini bildiğiniz ve bu konudaki tecrübeniz ortada idi. Siz ve ekibiniz çocuklarımızı bireysel potansiyellerini belirleyerek doğru metodlarla kızımla sıkı bir kamp dönemine başladınız... 3 hafta sonra kızımın başarısı % 70’lere yükselmişti. Bu kızıma özgüvenini geri verdi. Çalışmalarınız ilk meyvelerini vermeye başlamıştı. Bundan sonra grup çalışmalarına başlayan kızımın başarısı %90’lara ulaşmıştı. Fedakarlık, ilgi, sevgi kızımın kendini aile ortamında hissetmesine neden oldu ve severek kurumunuza gelmeye başladı. Velilerin de çocuğun başarısında sorumlulukları olduğunu hatırlarak, çocuklarımızı takip konusunda uygulayacağımız yöntemler konusunda bizi bilinçlendirdiniz. Beraber bir bütün olarak kararlı bir işbirliği ile onun eğitiminin takipcisi olma konusunda doğruları sizden öğrendik. Zaman zaman başarısı düştüğünde bunun nedenlerini araştırıp kararlılıkla üzerine gittiniz. Bunun için size minnettarız. Bizi tercih aşamasında doğru yönlendirmek için zamanınızı vermekten çekinmediniz. Kızımı istediği okula gönderebilmemiz için bizimle birlikte mücadele ettiniz, tüm imkanlarınızı seferber ettiniz. Çünkü siz eğitimi sadece okulda öğretilecek bilgiler olarak görmüyordunuz. Sizin için bir gencin hayatına doğru dokunuşlar yapmak, onun geleceğini ve kariyerini doğru şekilde yönlendirmek bir hayat felsefesi idi. Bu anlamda yeni okulunuz da okuyacak öğrenciler bence çok şanslı... Veliler de evlatlarını size gönül rahatlığıyla teslim edebilirler. Bilsinler ki çocukları özgür, analitik düşünme yeteneğine sahip,araştıran,sorgulayabilen,kendine güvenen,hedeflerine kararlı bir şekilde nasıl ulaşabileceğini bilen bireyler olarak yetişecekler.Geleceğini kariyerlerini belirleyecek akademik ve sosyal donanımla okulunuzdan mezun olacaklar.
    Hande Gür Öztürk
 

Nasuhbey Eğitim Bültenine Abone Ol


Aylık yayınladığımız eğitim ve haber bültenimizin size ulaşması için e posta adresinizi bizimle paylaşın.


İletişim