Sanat, Spor ve Bilim Akademisi

SANAT VE SPOR RUHUN BESİNİDİR
Sanat eğitimi, özellikle okul ve okul öncesi çağındaki çocuklarımız için bilişsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunur ve her şeyden önemlisi merak eden, sorgulayan, uygulamaya geçiren, deneyen, kendine güvenen ve başaran nesiller yetiştirir.

Spor ise; evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinliktir. Çağımız sporunu; fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruhsal sağlığını da olumlu yönde etkilemek, sosyal ve moral kazançlar sağlamak amacı ile yapılan hareketler topluluğu olarak da tanımlayabiliriz.
Nasuhbey Sanat, Spor ve Bilim Akademisi bünyesinde edinilen her kazanım bireye yüksek değerler katmakta ve yaşamına yeni ve estetik bir bakış açısı sunmaktadır.

Bilim eğitiminde, bilimsel süreç becerilerinin okul çocuklarına kazandırılması oldukça önemlidir. Bu becerilerin kazanımı, ancak öğrenme sürecinde aktif ve bilinçli olarak kullanılması ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle, çocukların süreç becerilerini kazanabilmeleri için onların yaşına ve gelişim özelliklerine uygun yöntem, teknik ve stratejilerin etkili şekilde kullanılması çok önemlidir.

 

Nasuhbey Eğitim Bültenine Abone Ol


Aylık yayınladığımız eğitim ve haber bültenimizin size ulaşması için e posta adresinizi bizimle paylaşın.


İletişim