Bilgi & KAYIT

İlkokul


COŞKU ZEKA KADAR ÖNEMLİDİR!


İlkokulda çocuklarımızın kişisel yeteneklerinin keşfine ve gelişimine önem veririz. Merak duygularının branşlara yönlendirilmesine odaklanırız.

NASUHBEY KOLEJİ İlkokulu’nda en önemli eğitim 1. Sınıf program içerisinde şekillenmektedir. Okul öncesi eğitimin devamı niteliğindeki İlkokul 1. Sınıfta yine 3 temel ders vardır: İngilizce, Türkçe ve Matematik. Bu üç bilimsel temel ders 3 kişisel gelişim dersi ile dengelenmektedir: Resim, Beden Eğitimi ve Müzik.

İlkokul 1. Sınıf programında okuma yazma ve işlem yapma gücü kazanmak öncelikli hedeftir ve ders programları içeriği bu doğrultuda hazırlanmıştır. 1. Sınıf eğitimimin amacı kişisel ve zihinsel gelişim dersleri ile öğrencinin zihin kapasitesini arttırmaya yönelmektir.

Bu gelişim sürecini doğru kullanmak için NASUHBEY KOLEJİ’nde şunları sağlamaya yöneldik:

1. Öğrencilerimizin değişik konulara ilgi duymasını sağlamak.
2. Merak etmek kavramının gelişmesini sağlamak.
3. Araştırma isteğinin yaratılmasını ve artırılmasını sağlamak.
4. Proje konusu bulmayı ve bu projeler üzerinde çalışma yöntemleri geliştirilmesini sağlamak.

Sağlanması hedeflenen amaçlarımızın doğrultusunda;

a. Zihinsel gelişim için robotik kodlama derslerine ağırlık ve önem verdik.
b. Sanat ve spor eğitimi kişisel gelişim için öncelikli dersler olarak belirlendi ve okulumuz öğrencilerine NASUHBEY SANAT, SPOR ve BİLİM AKADEMİSİ etkinliklerinin tüm olanakları sunulmaktadır.
c. Matematiğin ne derece önemli olduğunu bildiğimiz için İlkokul 1. Sınıf öğrencilerimizin sayılar dünyasına adım atmaları, sayılara ilgi duymalarını sağlamaya ağırlık verdik.
d. İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirmek, gündelik konuşmaları yapabiliyor olmak 1. Sınıf öğrencileri için vazgeçilmezdir.