Bilgi & KAYIT

Kurucumuz

İlknur Nasuhbeyoğlu


Merhaba!

Ben İlknur Nasuhbeyoğlu.

2000 senesinden bu yana ideallerim arasında, öğrenci sayısı az, ama mutluluk ve başarı katsayısı yüksek bir okul açmak vardı.Nihayet amacıma uygun; sanat ve spor ile zihinsel ve teknolojik gelişimi bir arada sağlayacak fiziksel şartlar oluştu.Okulumuz anaokulundan başlamalı idi.

Çünkü; akademik eğitimin temeli 4 -14 yaştır.

Tüm hayatımız, kimliğimiz, kişiliğimiz, kapasite gelişimimiz, ilgi alanlarının gelişimi, bireysel donanımımızın altyapısı bu dönem üstüne kurulur.
Bize göre her öğrenci  farklıdır; her öğrenci kendine özeldir.Bize göre eğitim, öğretmenin ne anlattığı değil, öğrencinin ne anladığıdır. Her öğrencinin yetenekleri, kapasitesi ve ilgi alanları farklıdır. Herkesinki kendine hastır. Öyleyse eğitim; kesin sınırları olan, herkese aynı dozda verilen bir öğreti değildir. Olmamalıdır da.

Kişiye göre şekil alan bir yol olmalıdır.

İşte biz; öğrencilerimizin kendine has eğitimleri yolunda, onlara önce ışık, sonra da hız olmak için var olduk.

İnanıyoruz ki ‘coşku zekadan önemlidir.’

Okulumuzun çatısı altında tek yürek ve tek akıl ve tek aile olacağız.Kendimize ait olan  bu eğitim yolunda, Nasuhbey Koleji olarak başaracağımıza inancımız tam.  Çünkü eğitim hayatımızda bu zamana kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.Ayrıca okulumuzda donanımlı ve deneyimli olmanın yanında, başarmanın sevgi yolundan geçtiğini bilen bir eğitim, sanat ve spor kadrosu var.İçeriğini yaşadığımız çağın öğrenci ihtiyaçlarına ve öğrenci bireylerimizin yaşamsal ideallerine  göre belirlediğimiz bir eğitim programımız var.Artık bundan sonrasında birlikte başarmak için ihtiyacımız olan; sizin bize inancınız ve sınırsız sevginizle bizi desteklemenizdir.

Ben inanıyorum ki birlikte başaracağız.

Sevgilerimle.
İlknur Nasuhbeyoğlu